Z Karlových Varů začala létat nová linka do ruské Ťumeně

02.10.2012

    Karlovy Vary 2. října (ČTK) - Z mezinárodního letiště v Karlových Varech dnes odlétlo první letadlo do ruské Ťumeně. Jde o pátou destinaci, odkud a kam budou létat pravidelné spoje z karlovarského letiště, řekl dnes ČTK náměstek pro dopravu Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD). Všechny pravidelné spoje zatím míří do měst v Rusku, charterové i do Turecka.

    Leteckou dopravu zajišťuje na lince společnost Ural Airlines, která z Karlových Varů létá i do ruského Jekatěrinburgu. Dnešního prvního letu do Ťuměně využili dva cestující.

    Ačkoli se karlovarské letiště a Karlovarský kraj, který je od roku 2004 jeho vlastníkem, snaží vytvořit spojení i na západ, letecké společnosti zatím o jejich zavedení neprojevily zájem a kraj nechce letecké linky výrazně dotovat.

    Linky do Ruska naproti tomu přivážejí do lázeňského města stále více cestujících. V loňském roce se počet pasažérů proti roku 2010 zvýšil o 40 procent na 99.014 lidí, což je nejvíce v historii letiště. V letošním roce do konce srpna již bylo odbaveno 68.906 cestujících a 40.186 kilogramů zboží a pošty. Přes prázdniny letiště zaznamenalo mírný meziroční pokles cestujících, zejména na lince z Moskvy.

    Letiště Karlovy Vary vykázalo za loňský rok zisk přesahující 8,9 milionu korun. Meziročně to představovalo nárůst asi o 6,7 milionu Kč. Pro letošek plánuje letiště zisk 6,3 milionu korun.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka