SmartWings na zimu přeruší provoz linky z Ostravy do Paříže

08.10.2012

    Mošnov (Novojičínsko) 8. října (ČTK) - Nízkonákladové aerolinky SmartWings přeruší od 5. listopadu provoz pravidelné linky z Ostravy do Paříže. Podle společnosti jde o plánovanou změnu zimního letového řádu, na jaře chce do Francie znovu létat. ČTK to řekla mluvčí společnosti Travel Service, která aerolinky provozuje, Vladimíra Dufková.

    "S optimalizací letového řádu na zimní sezonu se předem počítalo. To je období, kdy linky nejsou tak vytížené a v moravskoslezském regionu není taková poptávka. Tomu se musíme přizpůsobit. Na jaře určitě plánujeme do Paříže znovu létat," řekla Dufková.

 


    Aerolinky SmartWings provozovaly v létě z ostravského letiště v Mošnově na Novojičínsku také 12 pravidelných linek do jižních turistických destinací. "Příští rok v letní sezoně opět zavedeme řadu linek z Mošnova hlavně do Středomoří," řekla mluvčí.
    Pravidelná linka z Ostravy do Paříže létá od března dvakrát týdně, ve čtvrtek a v neděli. Kromě toho se v létě z Mošnova pravidelně létalo například do turecké Antálie nebo bulharského Burgasu.

    SmartWings mají svou základnu na ruzyňském letišti v Praze. Mezi novinkami, které připravují, jsou například od prosince pravidelné lety do Miami v USA.

    Travel Service působí na trhu 15 let, loni přepravila 3,5 milionu cestujících. Je jedničkou charterového trhu v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá v Polsku. Pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings provozuje od roku 2004.

    Letiště v Mošnově loni přepravilo 273.563 cestujících.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka