Dreamlinerem ze Santiaga do Frankfurtu

09.10.2012

    Prvního října dopoledne vzlétl z mezinárodního letiště Aeropuerto Internacionál „Comodóro Arturo Merino Benítez“ v chilském hlavním městě Santiago de Chile „letoun snů“. Nešlo ovšem o zkušebním, ale první linkový let prvního B 787 Dreamlineru provozovaného v jižní Americe.

 


    První stroj tohoto typu chilských státních aerolinií LAN zamířil, řízen kapitánem Jaime Quirogaausem přes hraniční Andy do argentinského Buenos Aires. První linkový let s číslem LA 455, během nějž „stroj snů“ dopravil velmi pohodlně 176 pasažérů do argentinského hlavního města, je podle vyjádření vedení společnosti „milníkem v dějinách vzdušné dopravy v Chile“.

    Důvodem je mimo jiné i to, že LAN je první jihoamerickou a teprve čtvrtou leteckou společností na světě, která nejmodernější dopravní letoun světa nasazuje na pravidelné letecké linky. „Nový Dreamliner v naší flotile znamená novou éru naší společnosti a jsme na to velmi hrdí. Během dalšího roku po dodání dalších z dvaceti šesti objednaných letounů snů plánujeme zahájení komfortní přepravy na dálkových mezinárodních linkách do Los Angeles, Madridu a Frankfurtu.

    Létat ale budeme i do peruánské Limy a dokonce dvaadvacetkrát týdně do Buenos Aires“, řekl novinářům ředitel LAN Ignacio Cueto. Zajímavé je, že výrobce již zákazníkům dodal 32 Dreamlinerů, které  např.  pasažérům japonského státního leteckého  společnosti ANA nabízejí komfortní dopravu z Tokia do Frankfurtu, ale i na jiných linkách.

---
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/zivilluftfahrt/airlines-flugbetrieb/lan-air...

--
Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka