Z Ostravy se od listopadu znovu bude létat do Vídně

11.10.2012

    Mošnov (Novojičínsko) 11. října (ČTK) - Z Ostravy se od listopadu znovu bude létat do Vídně. Linku bude provozovat slovenská letecká společnost Danube Wings. Letadlo poletí oběma směry dvakrát denně. Novinářům to dnes na ostravském Letišti Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku řekli zástupci letiště a dopravní společnosti.


    Letadlo s kapacitou 70 pasažérů odstartuje z Mošnova poprvé v pondělí 12. listopadu, cesta do Vídně bude trvat 50 minut. Cena letenky z Ostravy včetně všech poplatků bude začínat na 49 eurech (1225 korun). Letadlo bude létat v pracovních dnech z Mošnova v 05:20 a v 17:20, odlet z Vídně bude v 09:00 a 20:40. O vánoční přestávce bude létat pouze ranní spoj z Ostravy a večerní z Vídně.


    "Vnímali jsme velký zájem představitelů Moravskoslezského kraje, Ostravy i ostravského letiště obnovit linku, která by sloužila hlavně českým a rakouským podnikatelům, ale i tranzitním cestujícím. Jsme rádi, že jsme se dohodli a linku spustíme ještě letos," řekl generální ředitel Danube Wings Ján Rostáš. Mohlo by to podle něj zahájit uskutečňování dalších společných plánů na ostravském letišti.


    "Rádi bychom to rozšiřovali na další destinace, nejen na Vídeň, ale i na další metropole Evropy nebo velká centra, odkud by mohli občané tohoto regionu pokračovat dále," řekl Rostáš. Ve hře jsou podle něj italská, polská i německá letiště. "V užším výběru je Varšava, Milán, Düsseldorf, Mnichov. Zatím všechno je ale ve stádiu přípravy, žádná z těchto destinací nemá výraznou prioritu," řekl Rostáš s tím, že společnost čeká například na odezvu trhu nebo na to, jak se podaří navázat spolupráci s dalšími dopravci.


    Letiště v Mošnově loni přepravilo 273.563 cestujících, o 2,3 procenta méně než před rokem. Kromě sezonních linek do jižních destinací má teď jedinou pravidelnou linku do Paříže. Její provozovatel, nízkonákladové aerolinky SmartWings, tento týden oznámil, že podle plánu provoz linky od 5. listopadu na zimu přeruší. Jednou týdně také létá z Mošnova letadlo do Izraele. Provozování linky do Vídně předchozí dopravce ukončil po šesti letech letos v únoru.


    Ředitel Letiště Ostrava Pavel Schneider řekl, že ukončení provozu linky ho mrzelo i proto, že počty přepravených cestujících měly stoupající tendenci. Celkem linku využilo téměř 115.000 pasažérů. O jejím obnovení proto vedení letiště začalo jednat hned v únoru. "I když ta jednání trvala tak dlouho, jak trvala, tak si pořád myslím, že to nebyla až tak dlouhá doba, protože dneska někoho zlákat, aby obnovil linku a začal lítat nikoliv z hlavního města, ale z nějakého regionálního letiště, je vždycky problém," řekl Schneider.


    Určitým rizikem podle něj je, že linka začíná před zimou, lépe by bylo obnovovat ji zjara nebo v létě, ale bylo potřeba obnovit ji co nejdřív. "Vídeň skončila v únoru, už tak je ta doba poměrně dlouhá, a čím by se doba na obnovení linky protahovala, tím hůř, protože cesťáci si zvyknou cestovat jinak, jinudy, nedejbože ještě jinými dopravními prostředky než letecky, a pak už je zase těžko budeme dostávat zpátky," řekl Schneider.


    Pod značkou Danube Wings provozuje leteckou přepravu firma VIP Wings. Za letošních prvních devět měsíců aerolinky přepravily 93.498 cestujících. Kromě celoroční linky mezi Bratislavou a Košicemi provozují Danube Wings například pravidelné linky ve Francii a v letní sezoně linky do Chorvatska. Ve své flotile mají letadla ATR 72.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka