Podnik LOM Praha: Irák má zájem o údržbu vrtulníků

15.10.2012

    Praha 12. října (ČTK) - Irácká vládní delegace navštívila dnes vedle Aera Vodochody také podnik LOM Praha. Irák má zájem o údržbu a modernizaci vrtulníků, informoval ČTK prostřednictvím tiskové zprávy ředitel podniku Román Plánička. Od vodochodského Aera chce Bagdád koupit podzvukové bitevníky L-159.

 


    Podnik LOM Praha se zaměřuje na servis a modernizaci vrtulníků Mi-17, které jsou v iráckých vzdušných silách významně zastoupeny. "Irák má intenzivní zájem o naše služby v oblasti údržby a modernizace vrtulníkového letectva," uvedl Plánička.

    Delegace jednala s představiteli podniku podle něho o konkrétních potřebách irácké strany. Podnik LOM Praha zašle do Bagdádu konkrétní technické návrhy pro další jednání. "Pokud si nás Irák vybere jako partnera, pak předpokládám, že bychom nezanedbatelnou část prací realizovali přímo v Iráku," dodal Plánička.

    Irák je připraven koupit 28 bitevníků L-159. Iráčané mají zájem o dvoumístnou verzi stroje, která se používá pro výcvik. Požadují přitom zejména zcela nové letouny. Celkový objem zakázky činí zhruba 19,2 miliardy korun.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka