Letiště Heathrow odstraňuje vazby na mateřskou firmu BAA

15.10.2012

    Londýn 15. října (ČTK) - Největší britské letiště Heathrow začalo odstraňovat veškeré vizuální známky své vazby na mateřskou letištní skupinu BAA. Název bývalého britského státního podniku už neodráží realitu, protože jej jednak vlastní španělská firma Ferrovial, a londýnské Heathrow je také už téměř poslední významným letištěm BAA v zemi, uvedl dnes šéf letiště Colin Matthews.

 


    BAA, což je zkratka British Airports Authority čili Britského letištního úřadu, byla privatizována v 80. letech, kdy provozovala kromě Heathrow ještě další londýnská letiště Gatwick a Stansted, dále čtyři letiště ve Skotsku a letiště v Southamptonu. V roce 2006 podnik koupila španělská stavební skupina Ferrovial, tu ale později antimonopolní úřady přiměly k prodeji Gatwicku a Stansgtedu a jednoho ze dvou velkých skotských letišť.

    "Opuštění názvu BAA je symbolickým odstraněním vazeb na minulost," řekl Matthews a dodal, že společnost je už zcela jinou firmou než původní BAA. "V posledních letech jsme prodali podíly v letištích v Gatwicku, Edinburghu, Budapešti a Neapoli a nyní prodáváme i letiště Stansted," řekl šéf Heathrow podle agentury Reuters.

    "Název BAA už neodpovídá skutečnosti. Nespravujeme všechna britská letiště, nejsme žádný státní úřad a z praktického hlediska už tato společnost není skupinou, prtotože Heathrow se bude na jejích aktivitách podílet více než 95 procenty," uvedl Matthews. Dalšo letiště společnosti v Glasgowě, Aberdeenu a Southapmstonu budou také vystupovat pod svými vlastními značkami.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka