HN: Aero potřebuje nabrat až 750 lidí pro výrobu nových L-159

18.10.2012

    Praha 18. října (ČTK) - Kvůli obnovené výrobě bitevníků L-159 pro Irák potřebuje Aero Vodochody nabrat až 750 nových lidí. Firma již přestavuje výrobní linku a oslovuje dodavatele, řekl prezident Aera Ladislav Šimek dnešním Hospodářským novinám. Dvoumístná cvičná verze letounu bude oproti předchozím verzím vybavena výkonnějším radarem, modernějším softwarem a lepším ovládáním.

    Smlouva s Irákem vstoupí definitivně v platnost, až ji potvrdí vláda v Bagdádu. "Podnikáme první kroky k obnově výroby. Začali jsme například přestavovat výrobní linku a kontaktujeme dodavatele, kteří by se na zakázce podíleli,"

    Podle Šimka bude firma potřebovat výrobní dělníky, konstruktéry i mechaniky. Kvůli nedostatku kvalitních pracovníků na trhu by se novými zaměstnanci mohli stát přeškolení pracovníci, kteří byli propuštěni z automobilového průmyslu, uvedl.

    Vážný zájem Iráku o cvičné bitevníky z Aera Vodochody oznámili ministři obrany obou zemí po společném jednání minulý týden. Z dodávky 28 letounů bude 24 letadel zcela nových, čtyři další budou z vlastnictví ministerstva obrany. Kontrakt má hodnotu zhruba jedné miliardy dolarů (asi 19,2 miliardy korun).  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

To zas bude ostuda.....

Odpovědět

Datum : 20.10.2012 22:29, Vložil : Leon

Dobrý večer, článek je to velmi zajímavý, ale je tu několik věcí k zamyšlení. Nevím co pan Šimek myslí tím že přestavuje výrobní linku....spíš asi myslel, že jí musí postavit znova, všechno co mělo smysl, se zrušilo ve jménu kooperací, které tuto bývalou linku na L-159 zabraly.. Jestli se ten kontarkt podepíše tak ať při nás stojí všichni svatí. Kdo bude nýtovat křídlo, zůstal tam poslední člověk který to uměl a pochybuji, že se tam pohrnou už jednou propuštění lidi. A tak to máte se vším. Momentálně se tam opravují L-159 pro armádu, podotýkám slovo "opravují", když vidím jak to jde a člověk bysi řekl, že čím víc letadel je uděláno tím to jde líp, tak tady je to bohužel obráceně.Proto si nedovedu představit, že byse tu mělo dělat nové letadlo, ale třeba se mýlím.....nerad bych se dočkal toho co jsem psal v nadpise, ale zatím to tak vypadá.....................

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka