Thajské "transsexuální aerolinky" kvůli financím přestaly létat

22.10.2012

    Bangkok 22. října (ČTK) - Jen několik měsíců poté, co vyletěl na nebe s první transsexuální posádkou na palubě, musel přerušit thajský letecký dopravce PC Air své charterové služby kvůli finančním potížím. Kvůli nečekanému zrušení letů uvízlo v pátek několik set cestujících v Jižní Koreji, napsala dnes agentura AFP.


    Letecká společnost PC Air se letos stala terčem zájmu médií, když ve značně propagované náborové akci najala jako letušky čtyři transsexuály, aby obsluhovali cestující na charterových letech z thajského Bangkoku do Hongkongu a dalších asijských destinací.


    Aerolinky, které mají soukromého vlastníka, ale vyvolaly mnohem méně nadšených ohlasů minulý týden, když jejich letoun nemohl odstartovat z mezinárodního letiště v jihokorejském Soulu, protože společnost nezaplatila za služby a tankování. PC Air viní svého jihokorejského agenta, že účty nezaplatil. Na zemi zůstane nejméně do konce tohoto měsíce; co bude dál, není jasné.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka