Zisk výrobce letadel Embraer klesl o 12 procent

24.10.2012

    Sao Paulo 24. října (ČTK) - Brazilskému výrobci letadel Embraer klesl ve třetím čtvrtletí zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o 12 procent na 166 milionů USD (3,2 miliardy Kč). Za propad mohly nižší dodávky letadel a mimořádné náklady na pomoc při financování nákupu letadel regionálních aerolinek z USA. Embraer je třetím největším výrobcem komerčních letadel na světě.

    Čistý zisk činil 65,2 milionu USD a zaostal tak za odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk až 103 milionů USD. Embraer minulý měsíc uvedl, že pomáhá americké firmě Chautauqua Airlines při zmírnění nákladů na leasing letadel a poskytl jí finanční garance. To snížilo zisk společnosti ve čtvrtletí o 41,9 milionu USD. Příjmy se za červenec až září zvýšily o 19 procent.

    Společnost navzdory zrušení některých objednávek a pomalému růstu dodávek potvrdila výhled na celý rok, protože ve čtvrtém čtvrtletí očekává výrazné oživení. Za devět měsíců firma dodala 129 letadel a za celý rok počítá s dodávkou 195 až 215 letadel.

    Embraer se specializuje na regionální komerční letadla pro 30 až 120 osob, tedy na oblast, ve které nepůsobí oba světoví lídři Boeing a Airbus. Ve výrobě těchto letadel je Embraer světovou jedničkou. Vyrábí také malé luxusní tryskáče, jež často vlastní a používají bohatí obchodníci nebo firmy. Jeho hlavním konkurentem je kanadský Bombardier.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka