Na letišti v Praze nouzově přistálo letadlo ČSA,nikdo se nezranil

25.10.2012

    Praha 24. října (ČTK) - Na pražském ruzyňském letišti dnes večer nouzově přistálo letadlo ČSA. Piloti měli podezření na technickou závadu. Přistání bylo hladké, nikdo se nezranil. ČTK to sdělila mluvčí dopravců Českého aeroholdingu Hana Hejsková.

 


    "Letoun ATR 42 na lince OK 594 z Prahy do Ženevy se dnes večer zhruba po půl hodině letu vrátil zpět na ruzyňské letiště. Pro návrat z letu se posádka rozhodla pro podezření na závadu na pravém motoru. Přistání, které bylo provedeno s jedním zapnutým motorem, proběhlo hladce," uvedla Hejsková.

    Podle mluvčí Letiště Václava Havla Praha Evy Krejčí letadlo dosedlo na přistávací plochu kolem 20:30. Na palubě bylo 42 cestujících, bezpečnost žádného z nich podle Hejskové nebyla ohrožena.

    "Posádka si pro toto přistání preventivně vyžádala součinnost záchranných složek, což je v souladu s takzvanými doporučenými postupy. V tuto chvíli letadlo prohlížejí technici Czech Airlines Technics," dodala Hejsková.

    České aerolinie vypravily na linku do Ženevy náhradní letoun, pro cestující to znamená zpoždění zhruba 90 minut.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Nouzové přistání na Ruzyni

Odpovědět

Datum : 26.10.2012 14:01, Vložil : Štěpánek

Dnes v Blesku jsem si přečetl článek o nouzovém přistaní ATR 42 a doslova mě zvedl ze židle. Že naši novináři přehánějí je známé ale tohle již paní redaktorka opravdu přehnala.Tvrdit, že pilot hlásil na věž, že má na palubě ještě 2000 tun paliva je opravdu přehnané! Ale v našem tisku je vše možné! Hergot to by ale byl rekord co??

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka