Letuška.cz začala prodávat letenky nízkonákladových aerolinií

25.10.2012

    Praha - 25. října (ČTK) - Snadnější spojení do více destinací s výhradně nízkonákladovými dopravci nabízí ode dneška internetový prodejce letenek - Letuška.cz. Službu zaměřenou na lidi, kteří jsou zvyklí cestovat nalehko a jsou citliví na cenu, dnes představil Rostislav Litvin z oddělení informatiky společnosti Asiana, která Letušku provozuje. Prostřednictvím systému nabízí lety do 465 převážně evropských destinací se 17 nízkonákladovými dopravci.

    "Nízkonákladové společnosti rezervační portály opustily po roce 2000 a začaly lety prodávat výhradně prostřednictvím vlastních internetových stránek," uvedl Litvin. Tuto díru na trhu chce nyní společnost zaplnit.

    Výhodou systému je podle ředitele Letušky Josefa Trejbala především to, že je schopen snadno vyhledávat spojení s přestupem. Tyto lety by podle obchodního modelu společnosti měly tvořit zhruba polovinu prodaných spojení. U nich bude letuška Light, jak je služba nazvána, garantovat dolet do cíle.

    Pokud se jeden z letů zpozdí a cestující nestihne přípoj, Letuška mu nabídne náhradní let třeba i s klasickým leteckým dopravcem, uvedl Trejbal. Cestující by tak v případě komplikací měl do cíle dorazit nejpozději do 24 hodin a pokud ne, vrátí mu společnost cenu všech zaplacených úseků letu a nabídne bezplatné ubytování.

    Vedle samotných letů portál automaticky prochází podmínky leteckých společností pro přepravu zavazadel a zákazníka informuje o nejvyšší povolené hmotnosti, kterou si s sebou může vzít na palubu bezplatně. Cestování je tak podle Litvina ideální zejména pro nenáročné klienty, kteří cestují jen s batohem. U nízkonákladových společností totiž bývá pravidlem, že na přestupu musí projít přes check-in a následný systém kontrol včetně zavazadel, která zpravidla nebývají automaticky převezena z jednoho letadla do druhého. Pokud si ale zákazník bude chtít další zavazadlo dokoupit, systém mu to umožní.

    Do března příštího roku by společnost chtěla tímto způsobem prodat kolem tisícovky letenek, popsal ideální start nové služby Trejbal. Průměrná cena letenky (za jeden úsek) nabízené Letuškou podle něj vychází zhruba na 1300 korun.

    V rezervačním systému Letuška prodává letenky společností, jako je Wizz Air, Easy Jet, Vueling, Smart Wings nebo Air One. Spolupráci s Ryanair, který mezi nízkonákladovými dopravci patří z hlediska počtu přepravených cestujících mezi špičku, společnost nezvažuje ani do budoucna. Důvodem jsou údajné změny podmínek a snaha přepravce přidávat nové poplatky, dodal Litvin.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

dotaz

Odpovědět

Datum : 27.07.2016 08:12, Vložil : Marlen Vápeník

Dobrý den, jak je možné zrušit 1 letenku z Varšavi do Prahy, když letí sourozenci - nezletilý. Let je 1.8.Calgary - Toronto LO4148 13,15h.odlet Toronto Varšava LO0046 přílet 12,20hod. a měli pokračovat z Varšava - Praha 15,10hod. LO521. Vnučka dostala zprávu do mobilu. Z takové dálky letí a pak jim jednu letenku zrušíte. Zamyslete se nad tím, jestli tento postup je správný, když letí z takové dálky!!! Děkuji za podání zprávy Vápeníková

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka