Singapur Airlines ukončí nejdelší lety na světě

25.10.2012

    New York 25. října (ČTK) - Singapore Airlines ukončí dva lety, které jsou nejdelšími komerčními spoji na světě, jeden podle délky trasy a druhý podle doby letu. Prvním je přímý let ze Singapuru do Newarku v USA a druhý mezi Singapurem a Los Angeles. Na obou trasách začaly aerolinie létat v roce 2004.

 


    Trasa Singapur - Newark je dlouhá 15.300 kilometrů. Let trvá zhruba 18 hodin. Trasa mezi Singapurem a Los Angeles je sice o 2400 kilometrů kratší, kvůli protivětru nad Tichým oceánem, který zpomaluje lety, je ale časově delší, trvá 18 hodin a 30 minut. Na obou trasách létají Singapore Airlines letounem Airbus A340-500, který má vysokou spotřebu paliva, což výrazně zvyšuje náklady na let.

    Co do vzdálenosti bude nyní nejdelším letem let aerolinií Qantas mezi Sydney a Dallasem. Vzdálenost je 13.700 kilometrů. Časově nejdelším letem bude let amerických aerolinií Delta mezi Johannesburgem a Atlantou, který trvá zhruba 17 hodin, napsala agentura AP.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka