ČSA se v zimě zaměří na méně vzdálená města v Evropě

26.10.2012

    Praha 25. října (ČTK) - České aerolinie se v zimě zaměří na létání do méně vzdálených evropských měst. Obnoví tak linky do Berlína a Stuttgartu a nabídnou více letů do Bruselu, Budapešti, Düsseldorfu, Kodaně, Milána, Tel Avivu, Ufy, Varšavy a Nižního Novgorodu. ČSA to dnes uvedly v tiskové zprávě.

    Proti loňské zimě ale národní dopravce omezí počet linek. Zatímco loni nabízely ČSA spojení do 89 destinací ve 49 zemích, letos to bude jen 78 destinací ve 44 zemích. Proti loňskému roku podle dřívějších informací zmizely lety do Atén nebo Bejrútu.

 


    V zimní sezóně 2012/2013 ČSA zdvojnásobí počet vypravovaných denních frekvencí do Düsseldorfu ze dvou na čtyři. Nový denní spoj společnost přidá na linkách do Bruselu, Budapešti, Kodaně a Milána. Do metropole Belgie tak budou ČSA létat čtyřikrát denně, do hlavního města Maďarska pětkrát, do Kodaně a Milána budou vypravovat po třech spojích denně.

    Na konci letní sezóny dopravce obnovil po společnosti Job Air pravidelné spojení z Prahy do Berlína a Stuttgartu. V zimní sezóně bude do obou destinací nabízet po dvou denních spojích. Novinkou jsou další dálkové destinace Brisbane a Singapur operované společně s Etihad Airways. V obou případech je letový řád obou společností sladěn tak, aby cestující při přestupu v Abú Zabí mohli přestoupit bez zbytečného čekání několika hodin. V průběhu zimní sezóny by se měl letový řád Českých aerolinií rozšířit o další dálkové cíle.

    Nejvíce týdenních zpátečních frekvencí budou České aerolinie vypravovat z Prahy do Moskvy (32), do Budapešti (31) a Varšavy (25).

    ČSA rozšířily flotilu turbovrtulových letounů o dva stroje ATR72-500 s větší sedačkovou kapacitou, třetí letoun ATR72 přiletí na konci listopadu. Čtvrtou posilou je letoun ATR72 Air Corsica, který bude ve službách společnosti do 15. června 2013, uvedl viceprezident pro obchod a marketing Jiří Marek.

    Od nadcházející zimní sezóny ČSA zavádí na evropských linkách v cestovní třídě Business nový, vylepšený koncept občerstvení, a na 13 trzích také možnost platby za letenku bezhotovostním bankovním převodem. Zimní letový řád bude platit od 28. října do 30. března příštího roku.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka