E15: Počet přeletů nad ČR v letní sezóně proti loňské mírně klesl

29.10.2012

    Praha 29. října (ČTK) - Území České republiky přelétlo v hlavní letové sezóně od začátku května do konce září 341.000 letadel, což bylo o necelá dvě procenta meziročně méně. Letošní letní sezóna se tak v historických tabulkách hustoty provozu řadí za tu loňskou, uvedlo dnešní vydání E15.


    Řízení letového provozu (ŘLP) je vzhledem k prognózám Evropské agentury pro bezpečnost letového provozu (Eurocontrol) s výsledkem spokojeno. Eurocontrol predikuje průměrný pokles provozu v evropském vzdušném prostoru pro letošní rok o čtyři procenta. "Optimistické prognózy pro Evropu hovoří o nárůstu provozu až v roce 2014," řekl E15 řekl ředitel ŘLP Jan Klas.


    Klas i přes pokles provozu očekává, že letošní výsledek hospodaření ŘLP bude odpovídat loňskému nebo bude spíše překročen. ŘLP zvýšilo loni hrubý zisk meziročně o 38,1 procenta na 280 milionů korun.


    Za celý loňský rok využilo vzdušný prostor nad Českem rekordní množství letadel. Letečtí dispečeři na nebi zaznamenali celkem 714.279 letů, což proti roku 2010 byl nárůst o 4,6 procenta.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

přelet letadel

Odpovědět

Datum : 10.11.2016 11:35, Vložil : josef

proč letadla přes jihlavu neletají vyšší letové hladině nebo mimo jhlavu. motory letadel strašně hučí i v noci.jedno letadlo za letadlem a dost to otravuje,co stím hodláte dělat. děkuji

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka