Honeywell Aerospace Olomouc loni výrazně zvýšil tržby i zisk

30.10.2012

    Hlubočky (Olomoucko) 30. října (ČTK) - Společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, která v Hlubočkách u Olomouce vyrábí a opravuje letecké motory, loni vzrostly tržby meziročně o 700 milionů korun na rekordních 2,786 miliardy korun. Čistý zisk firmy Honeywell Aerospace Olomouc vzrostl z 258 milionů v roce 2010 na 306 milionů korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Honeywell Aerospace Olomouc, která byla zveřejněna ve Sbírce listin.


    "V roce 2011 společnost významně zvýšila své výkony především díky úspěšnému zvládnutí převodu výroby z mateřské společnosti," uvedlo ve výroční zprávě vedení společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, která loni téměř 97 procent tržeb získala od sesterských firem ze skupiny Honeywell.


    Společnost Honeywell Aerospace Olomouc na konci loňského roku v Hlubočkách zaměstnávala 1150 lidí, kterých bylo díky novým zakázkám o 150 více než v roce 2010.


    Šéfové Honeywell Aerospace Olomouc ve výroční zprávě upozornili na to, že v následujících letech bude letecký průmysl vykazovat pouze pozvolný růst. "Společnost očekává i nadále růst výkonových hodin v již zaběhnuté výrobě a zároveň mírný přísun zakázek na nové produkty," stojí ve výroční zprávě.


    Skupina Honeywell dodává komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl. Honeywell je také výrobcem speciálních materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, zařízení pro řízení klimatu, ve stavebnictví, v průmyslu obalů a barev, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu.


    Kromě společnosti Honeywell Aerospace Olomouc působí v Česku v rámci skupiny Honeywell ještě například firmy Honeywell-HTS CZ Brno, Honeywell International Praha či Honeywell-Security Products Brno. Mateřská společnost Honeywell International se sídlem v USA předloni ve světě zaměstnávala téměř 130.000 lidí. Tržby skupiny v roce 2010 přesahovaly 33 miliard dolarů, tedy zhruba 637 miliard korun.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka