Delta Air Lines se po zimní přestávce vrátí na pražské letiště

30.10.2012

    Praha 30. října (ČTK) - Americké aerolinky Delta Air Lines po zimní přestávce obnoví pravidelné letecké spojení mezi Prahou a New Yorkem. Od 25. května příštího roku budou mezi oběma městy létat sedmkrát v týdnu Boeingem 767-300 s kapacitou 209 míst, tedy stejným letadlem, které Delta dosud využívala pro lety v zimní sezoně. ČTK to dnes oznámila firma. O přerušení letů na zimu kvůli poklesu poptávky informovala už dříve, letos poslední spoj Delty by měl do Spojených států letět 18. listopadu.


    "Praha je už dlouhou dobu oblíbenou destinací amerických turistů a linku má smysl provozovat v době, kdy je po ní nejsilnější poptávka, tedy v letních měsících," uvedl viceprezident společnosti Delta pro Evropu, Blízký východ a Afriku Perry Cantarutti. Potvrdil tak dřívější informace, podle kterých nebylo avizované přerušení letů Delty definitivní, ale bylo jen dočasným řešením.


    Na lince z Prahy bude podle leteckého dopravce k dispozici 45 míst v nejluxusnější třídě Business Elite, zbytek sedadel bude rozdělený mezi třídu Economy Comfort s větším prostorem pro nohy a lépe polohovatelnými sedadly a klasickou ekonomickou třídu. Cestujícím ve všech třídách bude k dispozici bezdrátové internetové připojení.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka