Čtvrtletní zisk Luifthansy díky úspoře nákladů nečekaně vzrostl

31.10.2012

    Berlín 31. října (ČTK) - Zisk německé vlajkové letecká společnosti Lufthansa ve třetím čtvrtletí díky úspoře nákladů nečekaně vzrostl a výrazně překonal odhady. Firma v dnešní zprávě sdělila, že svůj program snižování nákladů ještě zintenzivní.


    Provozní zisk Lufthansy se v meziročním srovnání zvýšil o 5,5 procenta na 648 milionů eur (16,2 miliardy Kč). Tržby společnosti stouply o 6,2 procenta na 8,3 miliardy eur. Analytici pode ankety agentury Reuters čekali v průměru zisk 479 milionů eur a tržby 8,2 miliardy eur.


    Lufthansa v rámci snižování nákladů zmrazila výdaje, centralizovala zakázky a spojila ztrátové evropské linky se svým nízkonákladovým přepravcem Germanwings. Má také v plánu snížit počet pracovních sil o 3500. Tradiční evropské aerolinie musí snižovat náklady, aby byly schopny konkurovat diskontním přepravcům a expandujícím leteckým společnostem z Perského zálivu.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka