Zisk a tržby Air France-KLM ve 3. čtvrtletí vzrostly

31.10.2012

    Paříž 31. října (ČTK) - Zisk a tržby francouzsko-nizozemské letecké společnosti Air France-KLM ve třetím čtvrtletí vzrostly a překonaly odhady. Přispěla k tomu příznivá letní sezona a slabší kurz eura, sdělila dnes firma.


    Provozní zisk Air France-KLM se v meziročním srovnání zvýšil o 27,5 procenta na 506 milionů eur (12,6 miliardy Kč).Tržby se zlepšily o šest procent na 7,2 miliardy eur. Analytici podle agentury Thomson Reuters odhadovali v průměru zisk 402 milionů eur a tržby mírně přes sedm miliard eur.


    Air France-KLM potvrdila cíl zvýšit ve druhém pololetí zisk a snížit dluh. Podobně jako další evropské tradiční aerolinie jako Lufthansa i skupina vzniklá v roce 2004 fúzí Air France a nizozemské KLM nyní uskutečňuje program snižování nákladů, ruší například 5000 pracovních míst. Reaguje tím na zdražování pohonných hmot a konkurenci diskontních přepravců a expandujících aerolinií ze Středního východu.


    Akcie Air-France-KLM reagovaly na výsledek růstem o šest procent. Akcie Lufthansy posílily o zhruba pět procent poté, co firma vykázala za čtvrtletí nečekaný růst zisku a oznámila, že svůj program snižování nákladů ještě zintenzivní.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka