Technickým ředitelem letecké firmy ABS Jets je Thierry Barrré

07.11.2012

    Praha 6. listopadu (ČTK) - Novým technickým ředitelem leteckého dopravce ABS Jets se stal Thierry Barré (46). V nově vzniklé pozici bude zodpovídat za řízení údržbových a servisních center společnosti. ABS Jets to dnes oznámila v tiskové zprávě.

    Barré přichází do ABS Jets z lucemburských aerolinií Luxair, kde strávil více než 20 let. Poslední čtyři roky zde zastával pozici ředitele údržby a servisu. Profesní kariéru v letecké branži začínal jako technik servisního centra leteckých motorů u námořního letectva francouzské armády.

    "ABS Jets mě oslovila svým dosavadním působením na středoevropském trhu a velkým potenciálem pro svůj další růst. Mým hlavním cílem je pomoci k dalšímu zkvalitňování našich služeb, k upevnění pozice našeho údržbového servisního centra v regionu a k jeho dalšímu strategickému rozvoji, který dovede ABS Jets mezi světovou špičku operátorů soukromých letadel," uvedl Barré.

    Rodilý Francouz studoval na Vysoké škole francouzského námořnictva v Brestu, kde složil zkoušky pro letecké mechaniky francouzské armády.

    ABS Jets byla založena v roce 2004. Základny má na letištích v Praze a Bratislavě a zaměstnává 180 lidí. Kromě charterové přepravy se zabývá údržbou a opravami letadel a je autorizovaným prodejcem letounů Embraer.

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka