Na východ USA dorazila nová bouře, vázne dodávka proudu

08.11.2012

Na východ USA dorazila nová bouře, vázne dodávka proudu

    New York 7. listopadu (ČTK) - Silná bouře dnes dorazila k východnímu pobřeží USA a obcím a městům postiženým nedávným hurikánem Sandy přinesla nový nápor větru, deště a sněhu. Řada lokalit, kde byla dodávka elektřiny obnovena, je znovu bez proudu. Vichřice připravila o dodávky elektřiny 22.000 domácností zejména ve státech Connecticut, Massachusetts a Rhode Island.

    Americké letecké společnosti kvůli blížící se nové bouři na den přeruší provoz v oblasti New Yorku. Společnost United lety přerušila od dnešních 18:00 SEČ, American Airlines a American Eagle v tutéž hodinu ve Filadelfii a o několik hodin později také na všech newyorských letištích. Provoz bude obnoven ve čtvrtek ráno místního času.

    Podle agentury AP bylo už na třech hlavních newyorských letištích zrušeno asi 360 letů. Kennedyho letiště vyzvalo pasažéry, aby se před cestou k letadlu nejdříve přesvědčili, zda spoj není zrušen. Kvůli Sandy bylo zrušeno 20.000 letů.

    Město New York uzavřelo všechny parky, dětská hřiště a pláže. Radnice nařídila, aby všechny rozestavěné objekty byly zajištěny. Newyorský starosta Michael Bloomberg zdůraznil, že blížící se bouře není srovnatelná se Sandy, která východní pobřeží USA zasáhla minulé úterý. Zkomplikuje ale ještě víc život lidem, kteří se z následků Sandy dosud nevzpamatovali nebo v ní přišli o vše.

    "Teď už nás snad čekají jenom sarančata a mor," řekl novinářům zoufalý Chris Christie, guvernér státu New Jersey, kde minulý týden tvrdě zasáhl hurikán Sandy. Policejní vozy projíždějí New Yorkem a pomocí tlampačů varují obyvatele před novým náporem živlu a vyzývají k evakuaci. Mnozí ale vyklidit svá obydlí z obavy před rabováním odmítají. Jiní mají za to, že situace už nemůže být horší.   

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka