Audit našel pochybení na stavbě karlovarské letištní haly

09.11.2012

    Karlovy Vary 9. listopadu (ČTK) - Audit úřadu regionální rady Regionálního operačního programu Severozápad našel pochybení při stavbě odbavovací haly karlovarského letiště. Karlovarský kraj by měl nyní zaplatit za chyby při využití dotace 1,6 milionu korun. Podle hejtmanova náměstka Martina Havla (ČSSD) ale kraj 800.000 Kč zpochybní, řekl ČTK. 
 
    Kraj stavěl novou odbavovací halu letiště v roce 2008 za 98 milionů korun. "Audit stavby našel několik pochybení, od drobných formálních chyb, jako bylo například špatné zaúčtování některých položek, po závažnější. Část dotací ve výši 5,5 milionu korun bychom měli vracet. Podle sazebníku se ale část sankcí odpouští. Kraji úřad nakonec vyměřil 1,6 milionu korun," uvedl Havel. 
 
    Asi nejzávažnějším pochybení bylo podle auditu to, že na rozdíl od projektu podlaha haly není betonová, ale během stavby se rozhodlo o položení dalších vrstev. Tyto práce pak provedl hlavní dodavatel stavby, a to bez výběrového řízení. 
 
    I když bylo podle Havla toto řešení logické, protože například v případě reklamace by se kraj obracel na jednoho dodavatele, úřad to vyhodnotil jako pochybení. Jaká bude konečná výše pokuty, by podle Havla mohlo být jasné do měsíce.  
 
Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka