Aerolinky Air Berlin plánují propustit deset procent zaměstnanců

14.11.2012

    Frankfurt 14. listopadu (ČTK) - Ztrátové německé aerolinky Air Berlin chtějí v rámci nového úsporného programu propustit zhruba deset procent ze současných 9300 zaměstnanců. Informovala o tom německá státní televize n-tv. Air Berlin jsou druhou největší leteckou společností v Německu a jejich největším akcionářem s podílem téměř 30 procent jsou aerolinie Etihad podporované vládou emirátu Abú Zabí. 
 
    Mluvčí aerolinek zprávu nepotvrdila, ani nepopřela. Uvedla pouze, že firma nyní pracuje na detailech úsporného programu, které oznámí v příštích týdnech. 
 
    Air Berlin mají problémy, protože v uplynulých letech kvůli masivní expanzi prudce zvýšily svůj dluh. Minulý měsíc představily nový úsporný program nazvaný Turbine 2013. Aerolinky zatím neuvedly, kolik plánují ušetřit. Ve čtvrtek mají Air Berlin zveřejnit výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí, napsala agentura Reuters. 
 
    Air Berlin nevykázaly od roku 2007 provozní zisk. Loni se provozní ztráta prohloubila na 247 milionů eur (6,3 miliardy Kč) z 9,3 milionu eur předloni. Čistá ztráta činila 266 milionů eur. 
 
Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka