E15: ŘLP převzalo provoz na španělském letišti La Palma

22.11.2012

    Praha 22. listopadu (ČTK) - Státní podnik Řízení letového provozu (ŘLP) se ve středu začal podílet na řízení leteckého provozu na letišti La Palma na Kanárských ostrovech. Informoval o tom deník E15. Kontrakt platí pět let, společnost jej může prodloužit o rok. V prvních měsících příštího roku začne ŘLP řídit letecký provoz i na letištích Lanzarote a Fuerteventura.

    Vítěznou nabídku na provozování navigačních služeb podala společnost Saerco, v níž má ŘLP pětinový podíl. ŘLP bude na španělských letištích zajišťovat technickou, výcvikovou a odbornou podporu na řídících věžích.

    "Vstupujeme na nové trhy. Vedle finančních příjmů z poskytování služeb a výcviku řídících letového provozu, bude úspěšná realizace projektu pro náš podnik znamenat také významnou referenci a získání zkušeností pro budoucí obdobné projekty například i mimo region EU," řekl již dříve šéf ŘLP Jan Klas.

    Letiště Lanzarote ŘLP převezme 3. ledna, Fuerteventuru 7. února. La Palma je z těchto tří letišť nejmenší.

    ŘLP je státním podnikem, který vznikl v lednu 1995. Loni společnost meziročně zvýšila hrubý zisk o více než třetinu na 280 milionů korun.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka