Ryanair omezí aktivity v Budapešti, zanikne 800 pracovních míst

23.11.2012

    Budapešť 22. listopadu (ČTK) - Irské aerolinky Ryanair omezí aktivity v Budapešti kvůli růstu poplatků na tamním letišti. Tento krok povede k zániku 800 pracovních míst. Oznámila to dnes firma, která je největším nízkonákladovým leteckým přepravcem v Evropě.

    Ryanair od ledna sníží počet svých linek z budapešťského letiště ze 30 na 20. Objem osobní přepravy Ryanairu na budapešťském letišti tak klesne o 40 procent na 1,2 milionu osob ročně.

    Ryanair si vybudoval základnu v Budapešti teprve letos v únoru poté, co zkrachovaly maďarské aerolinky Malév. Irská firma vyčlenila pro budapešťské letiště pět letadel, nyní však hodlá jejich počet snížit na tři.

    Generální ředitel Ryanairu Michael O'Leary poukázal na "podivnou logiku" budapešťského letiště, které v době klesajícího objemu přepravy zvyšuje poplatky. "Tento postup je odsouzen k nezdaru," prohlásil. Provozovatelem budapešťského letiště je německá společnost Hochtief, upozornila agentura Reuters.

    Nízkonákladový Ryanair zkouší s letišti vyjednat slevy na poplatcích za využívání jejich služeb. Předloni se mu to nepodařilo v Praze, a proto odsud přestal létat.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka