ČSA sjednotí počítačové systémy a ušetří desítky milionů Kč

23.11.2012

    Praha 22. listopadu (ČTK) - České aerolinie sjednotí své výpočetní systémy na nové platformě Amadeus Altéa. Chtějí tak ušetřit desítky milionů korun ročně. Modernizace má umožnit rozvoj nových služeb a zvýšit komfort pro cestující. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Během přechodu budou některé služby společnosti hůře dostupné nebo dočasně odpojeny.

    Sjednocení rezervačního, ticketingového a inventárního systému spolu s databází elektronických letenek na jednu platformu má zajistit jejich stabilitu a zvýšit rychlost vzájemné komunikace.

    "Současný stav je zastaralý, nevyhovující a nejnákladnější ze všech možných řešení. České aerolinie tímto krokem výrazně uspoří na nákladech v řádech několika desítek milionů korun ročně," uvedl viceprezident ČSA pro obchod a marketing Jiří Marek. Bez sjednocení systémů by ČSA nemohly zavést například odbavení přes telefon nebo rezervační řešení Single PNR.

    V první fázi se modernizace a převod budou týkat těch systémů, které spravují a řídí všechny lety společnosti, tedy dostupnost kapacit, vytváření rezervací, vystavování a databáze letenek. Celý převod uskuteční v noci ze soboty 1. na neděli 2. prosince tým specialistů ČSA, Českého Aeroholdingu a společnosti Amadeus.

    Během přechodu budou některé služby, například možnost rezervovat nebo zakoupit letenky, hůře dostupné nebo na nezbytně dlouhou dobu dočasně odpojeny. V březnu příštího roku budou ČSA a Amadeus pokračovat druhou fází zaměřenou na všechny odbavovací systémy.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka