Odbory aerolinek Iberia hrozí stávkou před Vánocemi

29.11.2012

    Madrid 27. listopadu (ČTK) - Zaměstnanci španělské letecké společnosti Iberia zvažují stávkové akce v době před vánočními prázdninami. Chtějí tak vyjádřit svůj nesouhlas s plánovaným masivním propouštěním v aeroliniích. Oznámili to dnes zástupci odborů.

    "Všechny odborové svazy vedou intenzivní jednání kvůli stanovení přesného termínu akce proti plánu na rozpad Iberie," uvedl mluvčí druhého největšího odborového svazu ve Španělsku UGT. Akce by se předběžně mohly uskutečnit v období mezi 14. a 21. prosincem.

    Iberia je součástí skupiny International Airlines Group. Ta na počátku tohoto měsíce uvedla, že bude muset zrušit čtvrtinu pracovních míst ve Španělsku a snížit kapacitu. Tyto kroky jsou součástí restrukturalizačního plánu, který má zvýšit konkurenceschopnost aerolinií.

    "Nejsme ochotni přijmout oběti, které povedou pouze k rozdělení Iberie. Chceme jednání o životaschopnosti plánu, který bude myslet i na růst Iberie, ne jen na uzavírání tras," dodal mluvčí UGT. Odbory se loni dostaly do sporu s IAG kvůli mzdám a pracovním podmínkám, napsala agentura Reuters.   

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka