E15: Letouny CASA znovu propadly v testech

30.11.2012

    Praha 30. listopadu (ČTK) - Systém protiraketové obrany strojů CASA opět nesplnil vojskové zkoušky. Třetí kolo testů, které provádějí přímo vojáci, bylo zahájeno na začátku října a mělo skončit dnes. Dodavateli španělských dopravních strojů Omnipolu se však ani tentokrát nepodařilo odstranit všechny nedostatky a zkoušky byly přerušeny. Informuje o tom dnešní E15. Armáda tak stále nemůže poslat stroje do Afghánistánu.

    "Opakované zkoušky zatím neskončily, na žádost dodavatele byly přerušeny," sdělil deníku mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Vedení rezortu nyní údajně zvažuje prodloužení lhůty pro odstranění závad o plný jeden rok. Podobné ústupky by však podle listu byly v rozporu s nedávným tvrzením některých úředníků, že ministerstvo při nesplnění byť i dílčích podmínek jednostranně odstoupí od smlouvy s Omnipolem. Ten měl původně všechny problémy odstranit do konce května. Firmě stále běží sankce v řádu desítek tisíc korun denně.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 01.12.2012 11:34, Vložil : Pepoš od Prostijova

naprosto souhlasím.spartan je pro naši armádu ideální stroj.kdo viděl v roce 2007 na Dnech NATO v Ostravě létat casu i spartana udělal si svůj obrázek.a to nemluvím o letošní famózní ukázce spartana v podání italských pilotů.odborník žasne laik se diví co se za pár úplatků nakoupí do výzbroje...

úplatky jsou již rozdány

Odpovědět

Datum : 30.11.2012 12:52, Vložil : OPBH

Bohužel, úplatky za tyto letouny jsou již rozdány konkrétním osobámm/firmám a tudíž je není možné vráti tyto letouny CASA,....to je snad pochopitelné.Kdo již jednou vzal tak nechce a nemůže vrátit to co dostal.Takže se jednoduše ptejte, kdo nechce reklamovat tyto věci za náš stát, kdo to brzdí z našich řad, komu to nevadí z úředníků,politiků tento stav a právě tyto osoby jsou ti co mají namazáno !!!! ...úplně jednoduché prosím, bohužel.A za další: daleko vhodnější byl konkurenční čistokrevně konstruovaný letoun SPARTAN s větším doletem,kapacitou,výkonem motorů, má zdvojené systémy a pevnější drak a podvozek atd.A ještě daleko více je potřeba vhodnější letouny jako je např: C-130H, J nebo verze K Herkules pro dálkově těžkou nákladní přepravu techniky mimo Evropu!!To věděl taky každý běžný odborník a voják od letectva !!!Ale bohužel, převážila korupční netransparentní parta různých lobbistů jako vždy nad zájmem státu/armády!!!!Takže máme předražené civilní letouny přetřené na zeleno vh

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka