Delta Air Lines jedná o koupi 49 procent Virgin Atlantic

03.12.2012

    New York 3. prosince (ČTK) - Americká letecká společnost Delta Air Lines jedná se Singapore Airlines o koupi jejích 49 procent akcií britské Virgin Atlantic Airways. Zprávu o tom přinesl jako první britský nedělník Sunday Times a agentuře Reuters to později potvrdily dva informované zdroje. Virgin Atlantic vlastní britský miliardář Richard Branson, který firmu založil v roce 1984.

 


    Delta uvažuje o koupi podílu ve Virgin Atlantic už více než dva roky, aby získala větší přístup na londýnské letiště Heathrow. Předešlý pokus o dohodu se Singapore Airlines ztroskotal na ceně a dalších sporných bodech a ani teď není podle zdrojů jisté, zda povedou jednání k výsledku. Delta a její globální aliance Sky Team, která zahrnuje Air France a 18 dalších přepravců včetně ČSA, v počtu "slotů" na klíčovém evropském leteckém uzlu zaostává za svými konkurenty oneworld a Star Alliance.

    Branson už déle zvažuje budoucnost Virgin Atlantic a před dvěma lety pověřil banku Deutsche Bank hodnocením možných nabídek. "Jednáme vždy s mnoha leteckými společnostmi o řadě různých věcí, podrobnosti těchto jednání ale nikdy nekomentujeme," řekl mluvčí Virgin Atlantic po zprávě o jednání v Sunday Times.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka