Zřejmě 30 lidí zemřelo při havárii letadla v konžském Brazzaville

03.12.2012

    Brazzaville 30. listopadu (ČTK) - Zřejmě 30 lidí dnes zemřelo a dvacítka dalších utrpěla zranění při havárii nákladního letadla v Konžské republice. Podle agentury AFP to uvedli požárníci a svědci nehody. Agentura AP s odvoláním na příslušné činitele informovala pouze o jedné oběti.

    Letoun prý během přistávacího manévru na letišti v hlavním městě Brazzaville sjel z dráhy a narazil do domů ve čtvrti ležící v těsném sousedství ranveje. Pak se zřítil do strže a začal hořet. Kromě obyvatel čtvrti jsou podle AFP mezi mrtvými členové posádky stroje, který přepravoval vozidla a další náklad.

    Podle novináře, jenž se nacházel v místě neštěstí, nehodu podle všeho zavinila silná bouřka v oblasti. Letadlo prý nedokázalo včas zabrzdit.

    AP informovala, že stroj Iljušin-76 patřil soukromé konžské společnosti Trans Air Congo. Policie letiště po havárii uzavřela.

    Letecká neštěstí nejsou v Africe ničím neobvyklým. V létě při havárii letadla v nigerijském Lagosu zahynulo 153 lidí. V roce 2003 se jinému Iljušinu-76 nad Kongem za letu utrhly zadní dveře. V důsledku podtlaku byli cestující "vysáti" z letadla. Zemřelo na 130 lidí.
 
Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka