Boeing: Atomová bomba B61 bude moderní

05.12.2012

    Nejničivější zbraně všech dob, atomové bomby různých ráží, prozatím i přes četné odzbrojovací iniciativy z areálu největších armád světa včetně americké nezmizely. Největší americký zbrojní koncern Boeing dokonce nedávno pod názvem B61 Mod12 Life Extension s US Air Force uzavřel kontrakt na modernizaci přibližně čtyř set atomových bomb zmíněného typového označení.

    Smyslem modernizace je vytvořit z těchto zbraní ještě účinnější, přesnější a dokonce, ač to zní značně neuvěřitelně, i „humánnější“ zbraň. Tohoto cíle má být dosaženo především montáží pohyblivých řídících ploch na ocasní části pumy, čímž se dosavadní konvenční gravitační puma změní v řízenou pumu s vlastnostmi podobnými JDAM. Díky tomu  se přesnost zásahu zvláště důležitých odolných strategických cílů, např. zodolněných velitelských stanovišť všeho druhu, nyní ve srovnání s nemodernizovanými B61 i díky použití GPS bude pohybovat mezi pěti a třiceti metry od cíle. Navíc může díky tomu váha výbušné náplně - nyní se pohybuje mezi 0,30 a 50 kilotunami - být menší. Tlaková vlna po výbuchu tak bude mít na okolí zasaženého cíle výrazně nižší účinky. Modernizace zmíněného počtu pum bude stát 178 milionů dolarů a má trvat tři roky.

--
Pramen

www.flugrevue.de/de/luftwaffe/streitkrafte/boeing-modernisiert-amerikanische-B61-atombomben.104402.htm  Boeing modernisiert amerikanische Atombomben

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka