Delta Air Lines koupí nová letadla od Bombardieru

07.12.2012

    Atlanta 6. prosince (ČTK) - Americké aerolinky Delta Air Lines koupí od kanadské společnosti Bombardier 40 regionálních letadel CRJ900 NextGen v katalogové ceně 1,85 miliardy USD (36 miliard Kč). Dohoda obsahuje i opci na koupi dalších 30 letadel, což by zvýšilo hodnotu objednávky na 3,29 miliardy USD. Oznámil to Bombardier v dnešním prohlášení.

    Delta, která je druhou největší leteckou společností v USA, chce novými letadly nahradit stárnoucí letadla s jednou třídou a 50 sedadly, která jsou dražší na provoz. Nová letadla mají být rozdělena na dvě třídy a budou mít 76 sedadel.

 


    Bombardier minulý měsíc ohlásil svoji rekordní objednávku. Švýcarská letecká společnost VistaJet, která provozuje charterové lety, si u něj objednala 142 letadel za 7,8 miliardy USD.

    Delta v poslední době učinila několik kroků k modernizace flotily letadel pro lety po Spojených státech s cílem omezit počet méně úsporných letadel a zvýšit počet sedadel v první třídě využívaných zvláště při služebních cestách. Na počátku letošního roku se dohodla na koupi 88 letadel Boeing 717 a loni si objednala 100 strojů Boeing 737. Dodávky nových letadel od Boeingu i Bombardieru mají začít ve druhé polovině příštího roku, napsaly agentury AP a Reuters.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka