Travel Service dostal povolení na leteckou linku z Brna do Moskvy

07.12.2012

    Brno 6. prosince (ČTK) - Letecká společnost Travel Service obdržela od odboru civilního letectví ministerstva dopravy přepravní právo na provozování linky Brno - Moskva na deset let. ČTK to zjistila z rozhodnutí ministerstva dopravy. Travel Service v listopadu ohlásil zájem o tuto linku, kterou chce provozovat pod značkou nízkonákladových aerolinií Smart Wings. Podrobnosti o chystaném záměru dnes společnost ještě nesdělila.

    Nyní létá z Brna do Moskvy ruský UTair třikrát týdně a letos přepravil 20.000 cestujících, přitom loni na této trase cestovalo 50.000 lidí. Ředitel Letiště Brno Tomáš Plaček v listopadu uvedl, že na této lince může potenciálně létat dvakrát až třikrát více lidí než letos. UTair podle něj navíc zvažuje, že zvýší frekvenci svých letů. "Pro nás by nebyl problém odbavovat letadla, i kdyby létala každý den. Pro letiště by to bylo jen pozitivní," uvedl.

    Kromě českého povolení potřebuje Travel Service totéž i od ruské strany. Očekává se, že by je měl získat do konce roku.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka