Icelandair koupí od Boeingu 12 letadel 737 MAX

07.12.2012

    Stockholm 6. prosince (ČTK) - Americký výrobce letadel Boeing se dohodl s islandskou leteckou společností Icelandair na dodávce 12 letadel 737 MAX. Hodnota objednávky činí 1,2 miliardy USD (23,2 miliardy Kč), oznámily dnes společnosti.

    Icelandair získá právo na koupi dalších 12 letadel. Zveřejněná cena je pouze katalogová. Aerolinky dodaly, že skutečná kupní cena je nižší, avšak její výše je tajná.

    Letadla 737 MAX jsou modernější a úspornější variantou současných letounů 737 a začnou létat až v roce 2017. Icelandair má první letadla z objednávky obdržet v první polovině 2018.

    Icelandair má flotilu 23 letadel 757, které používá pro osobní i nákladní přepravu. Aerolinkám ve třetím čtvrtletí stoupl zisk před zdaněním o 20 procent na 64,8 milionu USD díky růstu zájmu o turistické cesty na Island. Počet cestujících na zahraničních letech se zvýšil o 11 procent na 745.000, napsala agentura Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka