A350XWB vyjíždí

07.12.2012

    K dlouho  a dychtivě očekávanému rolloutu došlo na továrním letišti Airbusu v Toulouse. Z nedávno otevřené montážní haly na výroby A350XWB, nazvané „Roger Béteille“, byl slavnostně vytažen na vlastním podvozku se již pohybující první prototyp Airbusu 350-900 XWB.

 


    Drak je sice ještě bez motorů, neprodleně po umístění do protější testovací haly „Station 30“ ale začnou testy jeho již instalovaných elektrických a hydraulických systémů, které budou trvat do konce roku, přičemž je zajímavé, že veškeré zmíněné systémy draku již jsou funkční.

    Po nich budou následovat mnohatýdenní testy funkčnosti všech již ve stroji instalovaných technických systémů, zkoušky spolehlivosti a různé vývojové testy. Teprve po jejich ukončení stroj dostane slušivý „kabátek“ Emirates, namontovány mu budou oba motory a po předání zkušebním pilotům má k vůbec prvnímu zkušebním letu „třistapadesátky“ výrobního čísla MSN001 dojít pravděpodobně v červnu 2013.

--
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/flugzeuge/airbus-A350-xwb-prototyp-verlasst-die-endmontage.104645.htm Airbus A350XWB.Prototyp verlasst die Endmontage

Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka