Maďarské letiště je po pátečním výpadku opět v provozu

10.12.2012

    Budapešť 8. prosince (ČTK) - Budapešťské mezinárodní letiště, které bylo v pátek kvůli závadě v řídící věži zcela uzavřeno, je dnes opět v provozu. Otevřeno bylo podle mluvčího letiště časně ráno.

    Z Budapešti by mělo dnes odletět na 8600 cestujících, ale odstartuje jen 6000 a přibližně stejný počet cestujících přistane. Jde hlavně o národní družstva, která se mají účastnit v neděli mistrovství Evropy v krosu, cituje agentura AFP mluvčího letiště.

    V pátek muselo být kvůli poruše na letišti Ference Liszta v maďarské metropoli zrušeno kolem 80 letů, část z nich byla odkloněna na letiště v sousedních zemí, tedy do Vídně a do Bratislavy.

    Z Prahy do maďarské metropole neodletěly v pátek ani tři spoje Českých aerolinií a stejný počet letadel z Budapešti nepřistál. Praha je připravena dnes dopoledne do Budapešti vypravit letadlo s větší kapacitou, kam byli překnihováni cestující ze zrušených letů.

    Závadu v řídící věži způsobil podle dnešního vyjádření mluvčího letiště prasklý rozvod topení.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka