Americká Delta Air Lines koupí podíl v britské Virgin Atlantic

12.12.2012

    Atlanta 11. prosince (ČTK) - Americká letecká společnost Delta Air Lines koupí téměř poloviční podíl v britské firmě Virgin Atlantic Airways. Získá tak lepší přístup na londýnské letiště Heathrow. Delta dnes oznámila, že převezme 49 procent akcií britského podniku od společnosti Singapore Airlines za 360 milionů dolarů (sedm miliard Kč).

    Delta vytvoří s Virgin Atlantic společný podnik. Virgin Atlantic vlastní britský miliardář Richard Branson, který firmu založil v roce 1984. Branson zůstane i nadále většinovým majitelem firmy. Vytvoření společného podniku ještě musí schválit regulátoři ve Spojených státech a Evropě, napsaly agentury AP a Reuters.

    Společnost Singapore Airlines koupila podíl ve Virgin Atlantic v roce 1999 za 600 milionů liber (téměř 19 miliard Kč). Delta uvažovala o koupi podílu ve Virgin Atlantic už více než dva roky. Předešlý pokus o dohodu se Singapore Airlines ztroskotal na ceně a dalších sporných bodech.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka