Při pádu vrtulníku v Nigérii zahynulo šest lidí včetně guvernéra

16.12.2012

    Lagos 15. prosince (ČTK) - Vrtulník s vládními představiteli dnes havaroval na jihu Nigérie. Při nehodě zahynul guvernér státu Kaduna, Patrick Yakowa, a dalších pět osob, uvedla v prohlášení citovaném agenturou AP nigerijská vládní Lidová demokratická strana (PDP).


    Zřícení vojenského vrtulníku v deltě Nigeru ve státě Bayelsa nepřežil také bývalý národní bezpečnostní poradce, generál Andrew Azazi. Ten byl odvolán v červnu kvůli sílícímu sektářskému násilí v zemi, udržel si ale těsné vazby na vládu.


    Mluvčí národní agentury pro krizové situace řekl, že byla nalezena další čtyři mrtvá těla. Totožnost obětí ale zatím neupřesnil.


    Nigérie v posledních letech vynakládá snahy o zlepšení bezpečnosti svého leteckého provozu. Letecké nehody jsou ale nadále v zemi časté.


    Nejtragičtější letošní nehodou v Nigérii bylo červnové zřícení letadla se 153 lidmi na palubě na dvoupatrovou budovu v nejlidnatějším městě země Lagosu. Nikdo z nich nepřežil, dalších deset lidí přišlo o život na zemi.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka