Insider: Nákladní terminál na pražském letišti změnil majitele

20.12.2012

    Praha 19. prosince (ČTK) - Nákladní terminál na pražském Letišti Václava Havla, jehož se stát před pěti roky zbavil za zhruba tři čtvrtě miliardy korun, změnil majitele. Uvedl to dnes server Insider. Objekt drží nyní podle obchodního rejstříku v rukou firma Skyport Group sídlící v Londýně.


    Vlastnictví terminálu má vážný bezpečnostní aspekt, protože se tu nakládají letecké zásilky do celého světa, upozorňuje Insider. "Skyport je terminál provozovaný soukromou firmou, která podniká v souladu s platnou legislativou České republiky, má schválený bezpečnostní program a je pravidelně auditovaná tomu příslušnými orgány státu," uvedla k tomu mluvčí Českého aeroholdingu Michaela Lagronová.


    Vlastníky terminálu jsou čtyři akcionáři firmy, která o sobě uvádí, že připravuje obchodní transakce do 1,5 miliardy korun a zakládá firmy v daňovém ráji. V managementu figurují generální ředitel české pobočky společnosti David Adámek a finanční ředitel Pavel Janda, dokumenty v obchodním rejstříku pak ukazují, že akcie společnosti patří dalším dvěma anglickým firmám.


    Stát prodal terminál v roce 2007 společnosti Central European Handling, v níž byl tehdy jediným akcionářem bývalý pracovník Českých aerolinií Kamil Slavík. Jeho firma byla v branži neznámá, neměla ani telefon a její adresa vedla do domu na panelákovém sídlišti. Slavík po čase z firmy odešel a nová majitelka poslala společnost do likvidace, uvedl Insider.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka