Nehoda vojenského letadla v Kazachstánu, 27 mrtvých

27.12.2012

    Astana 25. prosince (ČTK) - Na jihu Kazachstánu se dnes zřítilo vojenské letadlo, záchranáři ohlásili 27 obětí na životech. Havarovaný Antonov 72 zřejmě patřil pohraniční stráži a při nehodě zahynul i nejvyšší velitel kazašských pohraničních vojsk Turganbek Stambekov. K nehodě došlo večer místního času 20 kilometrů od letiště v jihokazašském správním středisku Symkent.


    V letadle, které letělo z Astany, byla podle kazašské agentury Tengrinews sedmičlenná posádka a 20 vojáků pohraniční stráže. Příčiny havárie jsou zatím nejasné: spekuluje se o chybě pilota či o selhání navigačního systému. Na místě katastrofy je údajně jen zadní část letadla, zbytek stroje nejspíš shořel.


    Zesnulý velitel pohraničníků Stambekov byl ve funkci krátce a dočasně, poté co bývalý šéf sboru odstoupil v souvislosti s hromadnou vraždou 15 pohračičníků, kterou v květnu spáchal jejich kolega.


    Poslední velká havárie kazašského armádního letounu se udála v srpnu. Při pádu vrtulníku Mi-17 zemřelo tehdy sedm lidí.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka