Poseidon míří do Indie

03.01.2013

    Pracovníci vojenské divize jednoho ze dvou největších leteckých výrobců, Boeingu, se rozhodně nenudí. Druhého ledna se na továrním letišti v Seattlu odehrála další zajímavá malá slavnost. Přítomným zástupcům indického námořnictva byly oficiálně předány první dva pro tuto zemi vyrobené P.8I Poseidony.

    Do Indie ovšem ještě neodlétnou. Na zmíněném letišti počkají na brzké dokončení a zalétání třetího P-8 a na druhou stranu Pacifiku zamíří společným letem. Indie objednala v lednu 2009 celkem osm hlídkových a protiponorkových P-8.

    Dokončovací práce nyní u výrobce probíhají na čtvrtém a pátém kusu. Velmi zajímavé je, že moderní protiponorkový stroj s délkou trupu 39,47 metru a rozpětím 37,64 metru vznikl modifikací úspěšného moderního stroje Boeing 737-800. Dolet „osmičky“, což je pro hlídkový stroj nepochybně nejdůležitější parametr, je podle údajů výrobce 2222 kilometrů.

-
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/luftwaffe/streitkraefte/indien-hat-die-ers... Indien hat die ersten Boeing P-8I uebernommen

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka