Air France-KLM dle médií jednají o převzetí kontroly nad Alitalií

07.01.2013

    Řím 6. ledna (ČTK) - Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM je v pokročilé fázi jednání o převzetí kontroly nad italskými vlajkovými aeroliniemi Alitalia. Jednání by mohla být dokončena do léta. Napsal to dnes italský list Messaggero, neuvedl však zdroj svých informaci.

 


    Aerolinie Alitalia vlastní konsorcium investorů CAI, které koupilo tehdy zkrachovalou společnost v roce 2008. V CAI již v současnosti vlastní podíl i Air France-KLM.

    Podle listu nabídla Air France-KLM akcionářům za odkup podílu cenu, která je o 20 procent vyšší, než kolik zaplatili v roce 2008. Zaplatit chce pravděpodobně svými akciemi. CAI zaplatilo před pěti lety za převzetí Alitalie o něco více než jednu miliardu eur (25,3 miliardy Kč).

    V Alitalii ani v Air France-KLM nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě okamžitě vyjádřil, napsala agentura Reuters.

    Alitalia v první polovině loňského roku hospodařila se ztrátou, ve třetím čtvrtletí však již vykázala zisk. Čistý dluh firmy na konci září stoupl na 923 milionů eur.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka