Vzlétne 572 „třistapadesátek“

07.01.2013

    Zajímavá objednávka nedávno potěšila výrobce nejmodernějšího dopravního stroje světa, Airbus. Leasingová společnost CIT Group u něj objednala dalších deset Airbusů A350XWB. V praxi to znamená, že má nyní objednáno již patnáct „třistapadesátek“.

    „Díky této objednávce budeme v naší flotile sto deseti velmi moderních dopravních strojů mít letoun pro střední i dlouhé tratě. Naše flotila již dodaných či objednaných strojů tak bude ve světě patřit mezi velmi pozoruhodné“, dodává k tomu C. Jeffrey Knittel, vedoucí manažér CIT Transportation Finance z Livingstonu v americkém státě New Jersey.

    Zajímavé je, že CIT Aerospace patří k velmi věrným zákazníkům Airbusu - kromě A350 u něj má objednáno 187 letounů řady A320 a 51 A330. Navíc je pozoruhodné, že již nyní 34 leteckých provozovatelů objednalo celkem 572 A350WXB. Vůbec první let prototypu „třistapadesátky“ je plánován v tomto roce, do služby má být stroj uveden v příštím roce.

--
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/flugzeuge/cit-group-bestellt-air... CIT Group bestellt Airbus A350 XWB nach

Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka