Cestujících Wizz Airu vloni o 12 pct. přibylo, v Česku jich ubylo

08.01.2013

    Praha 8. ledna (ČTK) - Cestujících využívajících letecké služby maďarského nízkonákladového dopravce Wizz Air vloni meziročně přibylo o 12 procent. Celkově dopravce přepravil přes 12 milionů pasažérů, uvedla dnes v tiskové zprávě společnost. V Česku se počet cestujících naopak snížil.

    Wizz Air provozuje flotilu 39 letadel Airbus A320. Z 16 základen po Evropě včetně Prahy a Brna létá do 83 destinací ve 29 zemích. Proti loňskému roku, kdy společnost na linkách z České republiky přepravila 680.000 pasažérů, je jich o 60.000 méně. Podobný trend společnost zaznamenala i v roce 2011.

    Dopravce vloni rozšířil síť letů z 203 na 250 tras ve 29 zemích. Přibyly například spojení do Gruzie, Izraele, Slovinska a Švýcarska, uvedla společnost. Rozšiřování přepravní sítě bude pokračovat i letos, uvedl výkonný ředitel společnosti József Váradi. Zároveň předpokládá, že se podaří dosáhnout 13,5 milionu přepravených osob.

    V Česku naopak Wizz Air počet linek zredukoval. V říjnu například společnost zrušila spojení z Prahy do Madridu a z Brna do Říma. Posledně jmenované spojení je podle dřívějšího vyjádření dopravce pouze dočasné, v letošní letní sezóně předpokládá jeho obnovení.
    Společnost na sebe naposledy výrazně upozornila tím, že zpoplatnila přepravu palubních zavazadel částkou 10 eur (250 korun). Zdůvodnila to snahou urychlit nastupování cestujících do letadel.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka