Na jihozápadě Německa se zřítil vrtulník na dálnici, jeden mrtvý

11.01.2013

    Berlín 10. ledna (ČTK) - Na jihozápadě Německa se dnes odpoledne na dálnici zřítil vrtulník, který se po dopadu vznítil. Pilot, jenž byl na palubě sám, podle portálu focus.de zahynul. Podle policie nezahynul žádný řidič nebo cestující ve voze.

    Hasiči se k vraku kvůli plamenům dlouho nemohli dostat, nakonec se jim ale požár uhasit podařilo. Odstraňování trosek potrvá zřejmě celou noc.

    Nehoda se stala na dálnici A6 nedaleko města Schwäbisch Hall v Bádensku-Württembersku. Dopravní tepna byla v obou směrech uzavřena, v místě se tvořily kilometrové kolony.

    Podle informací zemského ministerstva vnitra stroj zřejmě zavadil o vedení vysokého napětí. Do kolize s padajícím vrtulníkem se dostal jeden řidič nákladního vozu, z nehody ale vyvázl jen s lehkým zraněním.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 12.01.2013 04:56, Vložil : T. Meinlschmidt

Jednalo se o R44 a zkuseneho pilota (Sven Berger, 42let, 10let pilotni prukaz). Do male vysky zrejme vyklesal kvuli spatnemu pocasi (dest, mlha), coz se mu nevyplatilo - spechal domu z rocni prohlidky vrtulniku.Udalost se stala v 16:41 CET, coz uz je skoro na hranici (obc. soumrak cca 16:19 CET)...

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka