Pětatřicítka letěla tisíckrát

18.01.2013

    Velmi zajímavá statistika se  nedávno objevila v souvislosti s letovými testy supermoderních F-35 a s postupně se rozvíjející výrobou stroje, o níž jsme už mnohokrát psali.

    Výrobce, Lockheed Martin oznámil, že třicet v roce 2012 vyrobených pětatřicítek dosud ve zkušebním letovém programu bez problémů absolvovalo 1167 zkušebních letů. 291 jich odlétal F-35A, 396 F 35B a 239 F-35C. Zajímavou položkou statistiky je také 102 bezproblémových kolmých startů a přistání F-35B.

    Výrobce zatím dodal 11 „Áček“ USAF a 16 F-35B letectvu námořní pěchoty, US Marine Corps. Dvě první F-35B již obsluhují piloti prvního zahraničního zákazníka - RAF. Poslední dosud vyrobená F-35C s výrobním označením CF-5 slouží jako všechny dosud vyrobené JSF, k testům a výcviku pilotů na floridské základně Eglin AFB.

    Není bez zajímavosti, že v roce 2011 bylo výrobcem dodáno jen třináct strojů. V letošním roce bude výrobce pokračovat v intenzivních zkouškách nového softwaru. Počítá se i s tím, že „Béčka“ Marine Corps dosáhnou schopnosti předběžného operačního nasazení.

---
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/luftwaffe/flugzeuge-helikopter/lockhee... Lockheed Martin erfuellt Flugtesr-Soll fuer 2012

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka