Úřady vyšetřují výrobce baterií pro letadla Dreamliner

21.01.2013

    Tokio 21. ledna (ČTK) - Americké a japonské úřady pokračují ve zjišťování příčin problémů letadel Boeing 787 Dreamliner. Začaly společně vyšetřovat firmu GS Yuasa, která pro tato letadla vyrábí baterie. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

 


    Řada zemí minulý týden zastavila provoz letounů Dreamliner poté, co byl stroj japonské letecké společnosti All Nippon Airways (ANA) kvůli potížím s baterií nucen nouzově přistát. Již předtím došlo k požáru baterie letadla Dreamliner japonské společnosti Japan Airlines (JAL) na bostonském letišti.

    Podle společnosti GS Yuasa navštívili američtí a japonští vyšetřovatelé její závod na výrobu baterií pro letadla. Firma podle mluvčího při vyšetřování plně spolupracuje. Akcie společnosti od požáru baterie na bostonském letišti oslabily téměř o deset procent.

    Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě. V jeho konstrukci jsou poprvé ve velké míře použity místo kovů kompozitní materiály, a to i na křídla a trup. Použití polymerů vyztužených uhlíkovými vlákny výrazně snížilo hmotnost stroje a v kombinaci s moderními motory je zhruba o pětinu úspornější než jiná podobně velká letadla.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka