Pražské letiště zrušilo i dnes kvůli počasí několik letů

21.01.2013

    Praha 21. ledna (ČTK) - Pražské letiště Václava Havla také dnes kvůli nepříznivému počasí v západní Evropě zrušilo několik letů, a to z Frankfurtu nad Mohanem, Londýna, Bruselu a pařížského letiště Charlese de Gaulla. Kromě toho byl zrušen i jeden odlet do Ostravy. ČTK to řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. U odletů i příletů z Německa by měli podle ní cestující počítat se zpožděním v rozsahu několika desítek minut. Samotné ruzyňské letiště žádné problémy kvůli počasí nemá.

    Již brzy ráno byly zrušeny tři odlety a tři přílety z Frankfurtu nad Mohanem, později k nim přibyly jeden odlet a jeden přílet do Londýna, jeden přílet a jeden odlet do Bruselu a dva přílety a dva odlety z uvedeného letiště v Paříži.

    Několik letů zrušilo ruzyňské letiště už v neděli. Počasí totiž také o víkendu působilo problémy některým velkým evropským letištím, ta pařížská v neděli zrušila zhruba 40 procent letů, přerušena byla i autobusová doprava mezi letišti v Orly a Roissy. Pětinu letů v neděli zrušilo i největší evropské letiště, londýnské Heathrow. V sobotu v Londýně zrušili na 500 plánovaných letů, mnoho dalších mělo zpoždění.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka