Eurofighter hlídá Davos

24.01.2013

    Dvacet pět nejmodernějších bojových letounů a vrtulníků rakouského vojenského letectva má od 23. do 27. ledna nejvyšší bojovou pohotovost nad švýcarským horským střediskem Davos i nad sousedními rakouskými spolkovými zeměmi Tirol a Voralrberg.

    Zajišťují klid a bezpečí účastníků celosvětového ekonomického fóra, které se zde každoročně koná v tomto termínu.V úzké spolupráci s pozemním sledovacím systémem Goldhaube zajišťují, aby do zakázané a bezletové zóny nepronikl žádný cizí vzdušný prostředek. Piloti zmíněných strojů mají pochopitelně pravomoc každý pomalu i rychle letící cíl dostihnout, identifikovat jej a eskortovat jej ze zakázané oblasti či jej donutit k přistání na nejbližším vojenském letišti.Celá bezpečnostní akce s názvem „Daedalus 13“, jíž se zúčastní 1100 rakouských vojáků, pochopitelně „běží“ v úzké spolupráci se Švýcarskem.

--
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/luftwaffe/streitkraefte/wef-davos-luftra... WEF Davos Luftraumsicherungoperation „Daedalus 13“ beginnt

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka