Etihad je v Indii

30.01.2013

    Na zajímavém obchodu se po delších jednáních dohodl jeden z největších leteckých přepravců z Blízkého Východu, Etihad Airways. Zakoupením dvaceti čtyř procent akcií druhého největšího indického dopravce.

    Jet Airways, rázně vstoupil na velký a velmi perspektivní indický trh. Transakce v hodnotě tři sta milionů amerických dolarů ovšem byla možná jen díky tomu, že Indie v září loňského roku velmi významně uvolnila svůj dosud přísně střežený trh, na němž do té doby operovaly výhradně domácí aerolinie.

    V praxi to znamená, že nyní mohou zahraniční přepravci vlastnit maximálně 49 procent akcií indických leteckých přepravců. „Uvažovali jsme i o akvizici zkrachovalých Kingfisher Airlines. Zatím nás od ní ale odrazuje jejich stávající dvoumiliardový dluh.“, dodává šéf Etihad James Hogan. „Naše investice do Jet Airways je ale naopak velmi perspektivní. V různých arabských emirátech pracuje velké množství indických gastarbeitrů“, říká. Nový obchod Etihadu je ale jen součástí jeho již delší dobu celosvětové uplatňované obchodní politiky.

    Třicetiprocentní podíl má společnost v Air Berlin. Podílníkem je ale i v Air Seychelles, Air Lingus či Virgin Australia.


--
Etihad Airways und Jet Airway sollen sich einig sein
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka