Byl na Marsu život?

30.01.2013

    Velké množství snímků s vysokým rozlišením, které nedávno vědcům zaslal na zemi velký spolupracovník, družice Mars Reconnaisance Orbiter, MRO, je začíná vést k revolučnímu tvrzení: Na Marsu byla dříve voda v tekutém skupenství! Z jejich analýzy mnoha stovek získaných snímků vyplynula i další velmi zajímavá skutečnost: Na dně klíčového, nyní zkoumaného kráteru MacLaughlin o průměru 92 a hloubce 2,2 kilometru byly šesti palubními přístroji družice analyzovány sedimenty, které lze nalézt na dně jakékoliv vodní plochy.

    Naopak, sedimenty naplavené z okolních svahů, zde nebyly nalezeny vůbec. Není divu, že vědci se stále více začínají přiklánět i k teorii, která podle nich může být velmi reálná, že v hlubinách jezerního světa, který zde mohl před delší dobou být, se mohli nacházet i podmořští živočichové jednodušších forem. Tuto jejich zajímavou teorii podporuje i zjištění, že na dně velkého kráteru byly pomocí spektrometru oběžného prostředku bezpečně analyzovány i minerály charakteru hlíny, které se také vždy vyskytují na dně jezer a moří.

    Z toho logicky vyplývá, že další analýzy snímku zmíněného kráteru, který na Marsu leží na okraji stovky kilometrů dlouhého svahu na západě lokality, nazvané Arabia Terra, ještě přinesou mnoho dalších zajímavých výsledků. Splnění dlouholetého snu lidstva o nálezu jakýchkoliv forem života na jiných planetách sluneční soustavy je možná opět o něco blíže.


--
Pramen
War der Marskrater einst ein Grundwassersee?
Mgr. Zdeněk Procházka

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka